Bidfood Czech Republic

Určitě se uspořilo na kilometrech. Ihned během prvního roku to znamenalo úsporu 10 % pohonných hmot. A v tom množství jsou to miliony, které se ušetří. Byla to jedna z věcí, která byla hned vidět. A byla hmatatelná.
Rostislav Zedníček, oddělení informačních technologií, Bidfood Czech Republic

Sledovat spotřebu, mít přesné informace o nájezdu kilometrů. Třeba i kvůli fakturaci služeb. Zvýšit efektivitu rozvozu a naopak snížit riziko zneužívání auta pro soukromé účely. Důvody pro monitorování vozového parku mohou být různé. Se službou O2 Car Control je můžete naplnit všechny, a navíc výrazně ušetřit na nákladech. Tak jako společnost Bidfood Czech Republic, pro kterou zajišťujeme službu O2 Car Control už 10 let.

Řešení od O2 ve zkratce

Původní záměr klienta byl přenášet informace o poloze vozidel do vlastního plánovacího softwaru. Po 10 letech spolupráce ale služba O2 Car Control zvládá mnohem víc: online monitoruje všechna vozidla, má informace o stylu jízdy jednotlivých řidičů i přesnou geolokaci všech míst nakládky a vykládky. Díky tomu klesly už v prvním roce spolupráce náklady na pohonné hmoty o 10 %. Systém ale umí monitorovat i teplotu uvnitř skladovacího prostoru vozidla a také okamžitě poslat SMS nebo e-mail, když se děje něco neobvyklého.

O2 Car Control pro Bidfood detailně

Informací, které systém O2 Car Control sbírá a předává dál, je díky nejrůznějším čidlům a měřidlům umístěným ve vozidle mnoho. Bidfood díky tomu může snižovat náklady, ale i zvyšovat kvalitu a bezpečnost jízdy řidičů.

Ve vlastním plánovacím systému, který Bidfood využívá, je díky informacím z O2 Car Control u každého z desítek tisíc zákazníků uvedené přesné místo vykládky či nakládky. Řidiči tak přesně vědí, kam mají jet a jak se tam dostanou. Odpadá hledání například ramp či skladišť. U jediného vozidla se tím denně ušetří několik zbytečně najetých kilometrů. A náklady na pohonné hmoty se během prvního roku snížily o 10 %.

Díky O2 Car Control má dispečer aktuální informace o poloze všech vozidel. Potřebuje-li mimořádně někam dojet, třeba vyzvednout zboží nebo odvézt zapůjčený mrazák od zákazníka, může tím pověřit řidiče, který je nejblíž cílovému místu.

Kritickou roli při přepravě potravin hraje teplota při přepravě. Údaje o teplotě z čidel v nákladovém prostoru zaručují, že se potraviny převáží při správné teplotě a pomáhají i při řešení reklamačních řízení.

Řidiči jsou do značné míry „výkladní skříní“ firmy. Informace získané při vykládce a z průběhu rozvozu pomáhají zlepšit servis zákazníkům a informace o stylu jízdy zase hledat rezervy ve výkonech řidičů. Zkušenosti ukazují, že většina řidičů na diskuzi o stylu jízdy reaguje pozitivně a dokáže způsob řízení změnit.

Bidfood ročně pořizuje zhruba 40 nových vozidel a dokupuje přibližně stejné množství nových palubních jednotek Car Control. Všechna nová vozidla jsou vybavená přípravou k napojení na FMS sběrnici palubního počítače. Napojením palubních jednotek O2 Car Control na FMS sběrnici plánuje Bidfood v budoucnu monitorovat provoz vozidel ještě mnohem detailněji.

O společnosti

Bidfood Czech Republic je součástí mezinárodní společnosti Bidcorp, která je druhým největším distributorem potravin ve světě a prvním mimo americký kontinent. Ze 7 dep v České a Slovenské republice obsluhuje denně tisíce zákazníků více než 400 vozidel.

Přesná geolokace míst vykládky, efektivní logistika a plánování jízd jsou zde proto naprostou nezbytností. Online sledování provozu jednotlivých vozidel včetně stylu jízdy řidičů přináší výrazné úspory pohonných hmot a prodlužuje životnost vozového parku. Monitoring teploty v nákladovém prostoru zaručuje, že potraviny budou doručeny v nejvyšší možné kvalitě.

Mohlo by vás zajímat

Kdy se mi služba hodí

  • Potřebuji mít přehled o firemních vozidlech (osobních, nákladních, atd.), kde se nacházejí, kolik ujela km, jaká je jejich spotřeba a využití.
  • Potřebuji průkazně vykazovat ujeté kilometry pro fakturaci služeb.
  • Potřebuji mít z bezpečnostních důvodů přehled o pohybu pěších zaměstnanců v terénu (kurýrní služby, záchranné a bezpečnostní složky, těžební průmysl aj.).
  • Chci snížit rizika zneužívání služebních vozidel k soukromým účelům.

Jak O2 CarControl šetří náklady

  • Uspoříte čas strávený ručním vedením knihy jízd
  • Snížíte provozní náklady (opotřebení vozů, opravy, údržba, spotřeba), a to sledováním, jak se řidič k vozidlu chová - překračování rychlosti, akcelerace, volba tras, nebo dalších parametrů vozidla
  • Optimalizujete trasy
  • Sjednejte si ve vaší pojišťovně slevu na havarijním pojištění na krádež vozidla až do výše 20%. Dle definice většiny pojišťoven služba O2 Car Control splňuje požadované parametry na zabezpečení vozidla pasivním vyhledáváním.

Oborová řešení

Sledování domíchávačů betonu
Automatizované vyhodnocování a hlídání míst vykládky. Více

Sledování přepravy zvířat
Vzdálená kontrola, dokladování cesty a monitoring podmínek v přepravním prostoru. Více

Sledování vozidel technických služeb
Kontrola a dokladování činnosti speciálních údržbových vozidel (sypače, kropicí, čisticí a popelářské vozy). Více

Fungování v zahraničí

Službu O2 Car Control můžete plnohodnotně využívat pro vozidla pohybující se po celé Evropě.

Nabízené varianty služby uspokojí jak zákazníky, jejichž vozidla se v zahraničí pohybují pouze výjimečně, tak zákazníky s vysokými požadavky na sledování vozidel bez ohledu na státní hranice. To vše pouze za běžné ceny datových či SMS přenosů, bez paušálů či aktivačních poplatků.

Zavolejte nám 800 111 777