BUSINESS LEASE s.r.o.

Služba O2 Car Control umožňuje sledování tras a pohybu vozidel a z toho vyplývající zhodnocení účelnosti jejich pohybu. Díky tomu lze podstatně snížit náklady na pohonné hmoty.
Ing. Kryštof Korda, obchodní ředitel Business Lease

Požadavky

Společnost Business Lease je poskytovatelem operativního leasingu pro firemní klientelu. Kromě klasických služeb chtěla svým zákazníkům nabídnout i možnost dokonalé kontroly nad vozovým parkem a z toho vyplývající snížení provozních nákladů.

„Hledali jsme službu, která by našim klientům umožnila sledovat pohyb vozidel a eliminovat tak např. neoprávněné soukromé jízdy či zbytečné používání neoptimálních tras. Zajímavé je pro naše klienty i řešení dovolující sledovat způsob jízdy řidičů a eliminovat vícenáklady související např. s nadměrným opotřebením či platbami spoluúčasti při pojistných událostech. Dalším naším požadavkem byla možnost plánovat trasy podle kvalitních mapových podkladů,“ říká ing. Kryštof Korda, obchodní ředitel Business Lease.

Řešení

Společnost Business Lease se rozhodla pro službu O2 Car Control. Ta umožňuje sledování tras a pohybu vozidel a z toho vyplývající zhodnocení účelnosti jejich pohybu. Díky tomu lze podstatně snížit náklady na pohonné hmoty.

Další unikátní nástroje O2 Car Control pro sledování způsobu jízdy jednotlivých řidičů vedou i k úsporám na dalších provozních nákladech – opotřebení, opravách, údržbě, pojištění a pojistné spoluúčasti. Možnost sledovat překračování rychlosti či akcelerační grafy totiž dává přehled o tom, jak řidič jezdí, zda nese vinu na haváriích, nadměrném opotřebení apod. a umožňuje ho motivovat k lepšímu stylu jízdy. Nezanedbatelný je pak také pozitivní dopad na bezpečnost jízdy.

O společnosti

Společnost Business Lease je poskytovatelem komplexních služeb v oblasti operativního leasingu osobních i užitkových vozidel všech značek. Hlavní strategií společnosti je důraz na vysokou úroveň péče o zákazníka v duchu firemní filozofie „same cars, better care“.
Operativní leasing znamená, že vůz zůstává v majetku Business Lease a klient hradí fixní měsíční splátku, která zahrnuje veškeré náklady na provoz vozidla a další služby. Součástí leasingu je pořízení vozidla dle výběru klienta, opravy, údržba i pneumatiky, veškerá pojištění, asistence na silnici, náhradní vozidlo. Veškeré poplatky a daně odvádí Business Lease. Vozidlo je na konci operativního leasingu vráceno Business Lease a klient si vybírá vůz nový.

Business Lease, s. r. o., byla založena v srpnu roku 1996 v Praze jako 100% dceřiná společnost nizozemské Business Lease Group z nadnárodní skupiny Autobinck Holding N.V. Business Lease Praha a regionální pobočky v Brně a Ostravě pečují o klienty z celé České republiky. Odborníci z oblasti financování, správy a péče o vozový park jsou připraveni vypracovat detailní analýzu vozového parku klienta a najít nejefektivnější způsob jeho správy.

Mohlo by vás zajímat

Kdy se mi služba hodí

  • Potřebuji mít přehled o firemních vozidlech (osobních, nákladních, atd.), kde se nacházejí, kolik ujela km, jaká je jejich spotřeba a využití.
  • Potřebuji průkazně vykazovat ujeté kilometry pro fakturaci služeb.
  • Potřebuji mít z bezpečnostních důvodů přehled o pohybu pěších zaměstnanců v terénu (kurýrní služby, záchranné a bezpečnostní složky, těžební průmysl aj.).
  • Chci snížit rizika zneužívání služebních vozidel k soukromým účelům.

Jak O2 CarControl šetří náklady

  • Uspoříte čas strávený ručním vedením knihy jízd
  • Snížíte provozní náklady (opotřebení vozů, opravy, údržba, spotřeba), a to sledováním, jak se řidič k vozidlu chová - překračování rychlosti, akcelerace, volba tras, nebo dalších parametrů vozidla
  • Optimalizujete trasy
  • Sjednejte si ve vaší pojišťovně slevu na havarijním pojištění na krádež vozidla až do výše 20%. Dle definice většiny pojišťoven služba O2 Car Control splňuje požadované parametry na zabezpečení vozidla pasivním vyhledáváním.

Oborová řešení

Sledování domíchávačů betonu
Automatizované vyhodnocování a hlídání míst vykládky. Více

Sledování přepravy zvířat
Vzdálená kontrola, dokladování cesty a monitoring podmínek v přepravním prostoru. Více

Sledování vozidel technických služeb
Kontrola a dokladování činnosti speciálních údržbových vozidel (sypače, kropicí, čisticí a popelářské vozy). Více

Fungování v zahraničí

Službu O2 Car Control můžete plnohodnotně využívat pro vozidla pohybující se po celé Evropě.

Nabízené varianty služby uspokojí jak zákazníky, jejichž vozidla se v zahraničí pohybují pouze výjimečně, tak zákazníky s vysokými požadavky na sledování vozidel bez ohledu na státní hranice. To vše pouze za běžné ceny datových či SMS přenosů, bez paušálů či aktivačních poplatků.

Zavolejte nám 800 111 777